0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Туристичні намети на дах автомобіля: особливості та переваги

26.06.2017

Подорожі знаходять своє місце в житті багатьох людей. І в пріоритеті залишається кемпінг на природі. Для тривалого і комфортного проведення часу туристу необхідно тимчасове житло. На сьогоднішній день існує величезний вибір туристичних наметів, але для автотуризму лідируючу позицію займає намет з монтажем на дах автомобіля.

Даний тип спорядження знайшов свою популярність відносно недавно, але вже встиг придбати шанувальників. Це не дивно, тому, що туристичні намети на дах автомобіля в порівнянні зі стандартними мають безліч переваг. Вони мобільні та дозволяють оперативно, без особливих зусиль здійснити розгортання. Крім того, ймовірність, що до Вас залізе змія і т.д. зводиться до нуля. Намети максимально комфортні та дозволяють розташуватися незалежно від місцевості.

Види наметів з установкою на дах автомобіля:

Тканинні. Даний вид візуально нагадує традиційний туристичний намет. Але монтаж здійснюється на даху автомобіля. Процес складання досить простий і не вимагає особливих зусиль. Спальне місце утворюється завдяки фіксації стулками натягнутого тенту.

Тканинні намети бувають трьох типів конструкції: пірамідальна, купольна і складної конструкції.

Пірамідальна має форму трикутника, відрізняється компактністю і бюджетної вартістю.

Купольна володіє великим внутрішнім простором, проте сумісна не з усіма автомобілями.

Туристичний намет складної конструкції найчастіше за формою виконана як трикутник з похилим дахом. Такий тип вимагає потужного каркаса. Існують моделі, які в розкладеному вигляді частково спираються на дах автомобіля, а частково на сходи, завдяки чому утворюється додатковий тент.

Комбіновані. У складеному стані вони нагадують вантажний бокс, але мають великі розміри. Виконано комбіновані намети з тканини і пластика, а завдяки своїй конструкції гарантують максимально оперативний і простий процес монтажу.

Комбіновані намети в залежності від напрямку відкриття кришки бувають вертикальними або бічними.

Матеріал виготовлення

Тканиною для виготовлення кемпінгових наметів в залежності від виробника і моделі можуть виступати нейлон, поліестер або брезент. Найбільш довговічною і практичною буде намет, виконана з поліестеру, але це безсумнівно вплине і на вартість виробу. Для не частих і нетривалих поїздок чудово підійдуть нейлонові намети, вони вологостійкі, компактні та бюджетні. Брезент складний в експлуатації, важкий і недовговічний, тому бажано відмовитися від такого вибору. Деякі виробники оснащують моделі своїх наметів додатковим шаром, завдяки чому значно збільшується міцність, жорсткість і запобігає виникненню протягів/вологи.

Нюанси при виборі

Перед тим як визначитися з вибором моделі туристичного намету варто звернути увагу на деякі обов'язкові аспекти.

 • В першу чергу варто відзначити, що монтаж здійснюється на рейлінги автомобіля, тому вони повинні мати міцність і бути виконані з якісної сталі.

 • Також важливо відштовхуватися від розміру даху, інакше виникне необхідність купувати спеціальні подовжувачі.

 • Крім того, потрібно виходити з вантажопідйомності конкретного автомобіля - допустиме навантаження на дах становить 30-40% від загальної. Виходячи з цього можна розрахувати задовільну вагу.

 • Наявність теплоізоляції також стане великою перевагою, оскільки вона здатна захистити як від холоду, так і від спеки.

Завершена