0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Система паркування. Правила вибору парктроніка

  19.07.2017

  Система паркування - це система, яка попереджає водія під час паркування про різні перешкоди з усіх боків. Головне призначення парктроніка - це повна безпека і контроль під час паркування.

  Система паркування складається з блоку управління, датчиків і блоку індикації.

  а - блок управління, б - блок індикації (дисплей), в - датчики

  Кількість датчиків може становити два, чотири, шість або вісім. Два датчика призначені для малогабаритних автомобілів. Недоліком такої кількості датчиків є утворення "мертвих зон".


  Парктронік з двома датчиками може не виявити вертикальний стовпчик (а), що знаходиться в "мертвій зоні".

  Три або чотири датчика цілком достатньо для того, щоб виявити перешкоди під час паркування. Такі датчики зазвичай встановлюються позаду автомобіля. Такий тип парктроніка має назву - задні.

  Шість датчиків призначені для установки спереду і ззаду (два спереду).

  Вісім датчиків цілком достатньо для того, щоб виявити перешкоди під час паркування. Такі датчики зазвичай встановлюються ззаду і спереду автомобіля.

  Датчики можна розділити по типу кріплення на автомобіль. Вони бувають врізними і накладними. Різниця полягає в тому, що установка врізного датчика передбачає просвердлення спеціальних отворів в бампері використовуючи фрезу. Накладні датчики просто приклеюються на бампер автомобіля і не вимагають отворів для їх установки. Така установка менш надійна.

  Наявність дисплея (індикатора) є великою перевагою паркувальної системи. На нього виводяться дані про відстані до перешкоди, що є дуже зручним механізмом контролю перешкод.

  Існують різні індикатори для парктроніков:

  • Світлодіоди - вони змінюють свій колір виходячи з відстані до перешкоди.

  • Шкала з поділками - кількість ліній показує показує як близько перешкоду.

   Наявність двох шкал полегшує полегшує роботу з парктроніком. Одна шкала буде сигналізувати про перешкоду справа, інша - зліва.

  • ЖК екран

  • Парктронік з проекцією на лобове скло

  Системи паркування мають звуковий сигнал, який спрацьовує під час наближення перешкоди. Дану функцію виконує біпер. Зі зменшенням відстані до перешкоди звук буде частішати і при максимально близькій відстані він буде безперервним.

  Існує ряд правил для вибору парктроніка. Необхідно підбирати систему паркування враховуючи колір автомобіля. Також парктронік повинен бути адаптований до кліматичних особливостей регіону, де він буде використаний. Рекомендовано регулярно очищати датчики від забруднень, адже такі датчик не будуть якісно працювати і показувати достовірну інформацію про перешкоди під час паркування.

  Принцип дії системи паркування нагадує ехолот. Спочатку датчик посилає сигнал. Сигнал відбивається від предметів, які знаходяться спереду і надходить назад на датчик. Виходячи з цього електронний блок розраховує відстань, на дисплей виводиться дистанція, а індикатор повідомляє про перешкоди.

  Завершена