0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Тест рацій на дальність

  07.08.2017

  Зазвичай при покупці портативних радіостанцій або по простому "рацій", головною характеристикою, що впливає на вибір тієї чи іншої моделі, є дальність дії. І як не дивно ця ж характеристика часто є і головним розчаруванням, так як в реальних умовах заявлену в інструкції дальність в кращому випадку доводиться ділити на три. Пов'язано це з тим, що тестують рації в лабораторних умовах, а використовувати їх доводиться в умовах наближених до польових.

  Яка рація стане переможцем?

  Ми вирішили з'ясувати яку ж реальну дальність передачі сигналу можуть забезпечити сучасні цивільні портативні радіостанції. Для такого експерименту було відібрано дев'ять пар рацій різного цінового сегмента і від різних виробників, а саме:

  • Baofeng UV-5R

  • Motorola TLKR T80

  • Voxtel MR160

  • Motorola TLKR T60

  • Motorola TLKR T80Ex

  • Motorola TLKR-T92 H2O

  • Baofeng BF-888S

  • Motorola TLKR T41

  • Baofeng UV-3R

  За умовами експерименту дев'ять рацій залишаться в контрольній точці, а дев'ять інших ми покладемо в автомобіль, який буде віддалятися від контрольної точки, і через кожен кілометр ми будемо намагатися налагодити сеанс зв'язку по кожній з дев'яти рацій.

  Як не дивно, але на відстані всього в один кілометр деякі радіостанції вже не змогли забезпечити передачу голосового сигналу, ними виявилися Baofeng BF-888S, Baofeng UV-3R і Motorola TLKR T41. По інших шести раціях ми змогли поспілкуватися з людиною в контрольній точці, правда іноді сигнал пропадав, і для налагодження сеансу зв'язку потрібно було виносити рацію на вулицю.

  На дистанції два кілометри здалися одразу дві топові моделі від компанії Motorola TLKR T80Ex, TLKR-T92 H2O. Обидві рації мають надійний пиловологозахищений корпус, який забезпечить безперебійну роботу навіть в найважчих погодних умовах. Але з іншого боку така ізоляція корпусу, швидше за все, погано вплинула на чутливість рації і дальність передачі сигналу.

  При цьому самий бюджетний учасник тесту Voxtel MR160 на тій же дистанції зміг перевершити Motorola, і хоч зв'язок був не ідеальний, але почути співрозмовника виявилося цілком можливо.

  На рубежі три кілометри рація Voxtel MR160 остаточно здалася, і разом з нею здалася і рація Motorola TLKR T60, ні одна, ні друга рація не давали ніякого натяку на зв'язок. Така ж історія сталася на рубежі чотири кілометри з раціями Baofeng UV-5R, Motorola TLKR T80.

  Ми вирішили рухатися в зворотному напрямку з включеними раціями і чекати яка з них раніше зловить сигнал і на якій відстані.

  Виявилося що обидві рації заробили на відстані три кілометри, а це означає що Baofeng і Motorola мають приблизно однаковий радіус дії.

  А якщо бути зовсім точним, то сигнал від Baofeng UV-5R почав пробиватися трохи раніше, але з великими перешкодами.

  Motorola TLKR T80 заробила на пару метрів пізніше, але сигнал був ідеально чистим.

  Який же результат ми отримали?

  Можна зробити висновок, що у Baofeng трохи більше дальність, а у Motorola чистіше і стабільніше сигнал. Таким чином, перше і друге місце можна віддати Baofeng UV-5R, Motorola TLKR T80, а третє місце і приз глядацьких симпатій отримує Voxtel MR160, ця компактна і недорога радіостанція, як не дивно, по дальності дії змогла перевершити дорожчі моделі.

  Завершена