0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Навіщо потрібна обманка (canbus) в системі освітлення

  22.09.2017

  Розвиток автомобільного транспорту нерозривно пов'язане з розвитком електронних систем. Бортові комп'ютери - це електронний пристрій, який допомагає Вам в управлінні автомобілем, діагностують стан різних механізмів, зчитують і обробляють багато інформації. Наприклад: витрата палива і його залишок в баку, рівень масла в агрегатах автомобіля, стан гальмівних колодок, середню швидкість, пройдену відстань, температуру повітря всередині автомобіля і за бортом, пошкодження та інші параметри. В системі освітлення бортовий комп'ютер контролює і інформує про виниклі пошкодження в електропроводці, про наявність перегорілих ламп, витоків струму і замикання. Обманка (canbus) - це пристрій який створює додатковий опір в ланцюзі лампи, вона необхідна для того, щоб контролер не сповіщав про помилку, якщо лампочка меншої потужності, і забезпечує коректну роботу автомобільної електроніки. Вони використовуються при заміні галогенних ламп на ксенонові або світлодіодні, коли немає можливості перепрограмувати бортовий комп'ютер. Наприклад, при заміні галогенної лампи на світлодіодну, споживана потужність може зменшиться до п'яти разів, замість 55 Вт противотуманной фари, після заміни буде 7.5 Вт. У таких випадках бортовий комп'ютер сигналізує, що лампа вийшла з ладу, з'являється відповідний значок на панелі приладів, а в більш сучасних системах, відбувається повне відключення електроживлення. Такі пристрої можуть бути зовнішніми або вбудованими.

  Зовнішні обманки встановлюються окремо для кожної лампочки або для комплекту ксенону. Це просто резистор, який ставиться паралельно і навантажує лінію живлення, щоб сила струму була не нижче необхідного рівня. За конструкцією такий пристрій досить простий, представлений у вигляді металевої коробочки з потужним резистором, проводами, роз'ємами або коннекторами. Якщо обманка призначена для лампи типу Т10, то з одного боку буде роз'єм "мама" з Т10, а з іншого боку роз'єм "папа" з Т10. Також є обманки які встановлюються паралельно за допомогою спеціальних конекторів, як правило вони входять в комплект, з їх допомогою можна провести монтаж без пошкодження проводки автомобіля. Перед покупкою обманки, також треба правильно розрахувати потужність пристрою, вона повинна бути менше, ніж у лампочки на місце якої встановлюється. Номінальна потужність зовнішньої обманки, дорівнює різниці між потужністю лампочки, яку необхідно замінити і потужністю нової лампочки. Розглянемо приклад з цоколем W5W T10, галогенні лампи - 5 Вт, світлодіодна - 2 Вт, а обманка, в такому випадку, повинна бути, потужністю в 3 Вт. Також, деякі обманки, за рахунок конденсатора, можуть усувати мерехтіння фар при запуску двигуна або інших перешкодах бортової мережі. При установці зовнішнього резистора треба звернути увагу на те, що він виділяє достатньо велику кількість тепла, його рекомендують встановлювати на металевих поверхнях і на відстані від матеріалів які легко плавляться.

  Вбудовані обманки дуже зручні тим, що не вимагають додаткових монтажних робіт і обладнання. При заміні лампочок розжарювання на ксенон, можна вибрати комплект з вже вбудованою обманкою в блок розпалу. При цьому він нічим не відрізняється від зовнішньої обманки і принцип роботи його не змінюється. А багато виробників світлодіодних ламп, щоб вирішити проблему з помилкою бортового комп'ютера, встановлюють мініатюрні резистори в саму лампу, тим самим збільшують навантаження на електричну мережу, яка сигналізує про працездатність лампочки.

   
   
  Завершена