0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Шість особливостей рулетки, про які ви могли не знати

  13.10.2017

  Вимірювальна рулетка - інструмент знайомий кожному і наявний в арсеналі будь-якого будівельника, майстра по ремонту, або просто доброго господаря. Рулетка допомагає виконувати точні вимірювання довжини, ширини, висоти і протяжності об'єкта, а також наносити розмітку на площини.

  З першого погляду, рулетка простий зрозумілий інструмент, до якого не потрібно інструкція і користуватися яким, може навіть дитина. Але не все так просто, звичайна рулетка має багато особливостей і хитрощів, на які користувачі часто не звертають уваги.

  Далі пропонуємо вашій увазі 6 особливостей рулетки, про які ви могли не знати.

  Рухомий зачіп. Те, що на перший погляд здається люфтом, або неякісним виконанням, насправді є рухомим зацепом, який призначений для забезпечення точності вимірювань. Якщо вимірювання проводяться від предмета, зачіп притискається і є нульовою точкою відліку, а при вимірі з захопленням предмета, зачіп відсувається, таким чином, компенсуючи власну товщину і забезпечуючи точність вимірювань.

  Зазубрини в зачепі. Якщо уважно подивитися на форму зачепа, можна звернути увагу на те, що вона не рівна, а має, як мінімум, одну або більше зазубрин. Така форма зачепа призначена, для нанесення розмітки без допомоги олівця. Відмірявши необхідну довжину, зробіть зацепом кілька рухів в сторони і відмітка готова, звичайно, такий спосіб варто використовувати тільки на тих поверхнях, де це не шкодить естетиці.

  Плоский отвір в зачепі. Даний отвір в зачепі дозволяє виконувати вимірювання великих відстаней наодинці. Зачепившись отвором за шуруп, або цвях, вбитий на початку вимірюваної поверхні, можна сміливо виконувати виміри, не боячись, що зачіп зіскочить. При виконанні виміру таким способом, похибка становитиме всього 1-2 мм, так як центр шурупа буде практично збігатися з нульовою точкою стрічки.

  Отвір в стрічці. Як правило, в стрічці на позначці 2,5 мм є отвір, яке виконує подібну функцію, що і отвір в зачепі. Якщо ви працюєте без помічника і вам необхідно виміряти поверхню під кутом, де зачіп обов'язково зіскочить, скористайтеся отвором. Вбивши в нього маленький цвях або шило, ви зафіксуєте стрічку і отримаєте точні вимірювання. Крім того, даний отвір можна використовувати для того, щоб накреслити коло. Для цієї мети потрібно вбити цвях в отвір, зафіксувати рулетку на потрібній довжині і приклавши до неї олівець, накреслити коло необхідного діаметра.

  Вимірювання прорізів. Як показує практика, рулеткою не дуже зручно вимірювати ширину прорізів, так як доводиться заламувати стрічку, а це може негативно позначитися на точності вимірювань. Для вирішення цієї проблеми слід використовувати довжину корпусу рулетки, як продовження стрічки, прикладаючи тильну сторону корпусу рулетки до однієї сторони прорізу і розтягувати стрічку до іншої. У більшості рулеток розмір корпусу вказується виробником, але якщо розмір не вказаний, можна самостійно виміряти довжину, щоб в подальшому користуватися нею для вимірювання отворів.

  Магнітний зачіп. Деякі рулетки мають магнітний зачіп, який допомагає в вимірі металоконструкцій, надійно фіксуючи зачіп на місці. Якщо магніт досить потужний, його можна використовувати для підняття повалених інструментів, не спускаючись з драбини, якщо, звичайно, це не молоток.

  Залежно від бренду і моделі рулетки, в ній може бути більше, або менше зручних хитрощів, швидше за все, ви не будете користуватися кожної з них, але використовуючи навіть одну, ви зробите робочий процес набагато приємніший.

  Завершена