0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Абсорбційний холодильник в авто: принцип роботи і особливості

  17.10.2017

  Автомобільний холодильник є максимально практичним придбанням для людини, яка часто вирушає в туристичні походи або тривалі подорожі. Існує три види портативних холодильників, які відрізняються за принципом роботи: компресорні, термоелектричні і абсорбційні. Залежно від особистих потреб, переваг і обставин кожен здатний зупинити свій вибір на найбільш відповідному типі холодильника в автомобіль.

  Дана стаття розкриє переваги і основні особливості холодильників з абсорбційним принципом роботи.

   

  Візуально абсорбційні холодильники не мають явних відмінностей від інших типів, однак вони є більш ємними і місткими. Конструкція являє собою контейнер зі стінками підвищеної міцності. Здебільшого вони подвійні і мають між собою теплоізоляційний матеріал для підвищення ефективності пристрою. Даний тип не має малогабаритних моделей і мінімальний обсяг холодильника з абсорбційним принципом дії становить 20 літрів.

  Принцип роботи абсорбційних автомобільних холодильників полягає у відведенні тепла циркуляційної системою. Через те, що тиск в контурі і температура відрізняється, теплоносій здатний поглинути енергію і вивільнити її назовні. Теплоносієм служать водні розчини або аміак. Як джерело енергії в даних холодильниках можливо використовувати найбільш зручний варіант для користувача - бортова мережа автомобіля (прикурювач 12V), авто акумулятор (220V) або скраплений газ (балон).

  Принцип дії абсорбційного холодильника
   

  Опустивши технологічні особливості холодильників абсорбції варто відзначити, що даний тип володіє безшумною роботою і досить високою швидкістю охолодження. Купуючи холодильник в авто більшість звертає увагу на те, яку температуру охолодження зможемо отримати, використовуючи ту чи іншу модель. Всі холодильники абсорбції забезпечують температуру всередині пристрою на 20-30 градусів Цельсія нижче температури навколишнього середовища, а деякі моделі здатні надати негативну температуру і служити при цьому портативної морозильною камерою.

  Переваги абсорбційних автомобільних холодильників:

  • Відсутність елементів, які рухаються. Конструкція холодильника виключає наявність компресора, що значно спрощує експлуатацію і робить її більш безпечною.

  • Економія енергії. В силу того, що дані пристрої можуть здійснювати роботу від газового балона їх використання відрізняється граничною економічністю. П'ять літрів газу досить для 230 годин безперервної роботи холодильника.

  • Компактні розміри. Володіючи великою місткістю холодильники мають відносно невеликі габарити, що дозволяє зручно розміщувати їх в багажнику автомобіля.

  • Максимально довгий термін служби. Конструкція і принцип роботи забезпечують довговічність використання пристрою і стійкість до поломок.

  Недоліки холодильників абсорбційного принципу дії:

  • Висока чутливість до нахилів. Під час експлуатації холодильника необхідно виключати великі нахили пристрою, так як це може привести до його виключення. Тому використання його під час їзди може бути дискомфортним.

  • Відносно висока вартість. Холодильники абсорбції порядком витратніші в порівнянні з іншими холодильниками, але під час експлуатації вони безсумнівно окуплять свою первісну вартість.

  Холодильники абсорбції користуються популярністю серед мисливців, рибалок та любителів тривалих походів на природу. Також такий тип набув значного поширення для використання в "будинках на колесах", дачах і т.д.

  Завершена