0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Ящики і візки для інструменту. Типи. Корисні особливості. Рекомендації по вибору

  20.10.2017

  Кожен хороший майстер прагне навести порядок в своєму арсеналі інструментів, оптимізувати його, таким чином, щоб інструменти були розкладені компактно, зручно, правильно і завжди знаходилися в швидкому доступі. З таким завданням здатні впоратися системи для зберігання і транспортування інструментів, а саме ящики і візки.

  Ящики для інструментів є тарою, яка оснащена різними відсіками, відділеннями, лотками та іншими опціями для зберігання і транспортування різних видів інструментів.

  Візки для інструментів складаються з декількох модулів, за рахунок чого забезпечується великий обсяг для розміщення інструментів різних типів і розмірів. Візки оснащуються колесами і висувною ручкою для зручного транспортування.

  Ящики розрізняються за розмірами і типами. Серед типів ящиків розрізняють найбільш популярні: класичні ящики, кейси і складні ящики.

  Класичні ящики або ящики-контейнери найчастіше мають прямокутну форму, оснащені кришкою і ручкою. За рахунок місткого основного відділення ящики такого типу дозволяють розмістити велику кількість інструментів, витратних матеріалів та інших елементів. Більшість ящиків оснащується знімними лотками і органайзерами на кришці, що дозволяє упорядковано розкласти вміст. Класичні ящики не позбавлені недоліків, коли необхідний інструмент лежить на дні, доводиться діставати все, що зверху, щоб дістатися до нього. Також при великому обсязі перенесення ящика в руці може завдавати дискомфорт, так як доведеться постійно відставляти руку.

  Ящики-кейси за формою нагадують класичні валізи. Перевагою кейсів перед ящиками є невелика ширина, завдяки чому, їх зручно носити в руках. Також кейс забезпечує хороший огляд вмісту і швидкий пошук інструментів. Найчастіше такі кейси оснащені безліччю внутрішніх відділень і кишень, в яких можна зафіксувати інструменти. Якщо ж тримачі відсутні, після перенесення вміст перемішається.

  Складні ящики відносяться до напівпрофесійних і професійним системам зберігання інструментів. Їх головна перевага полягає в можливості складати кілька таких ящиків-модулів в єдину конструкцію. У заповненому стані такі ящики мають велику вагу, тому деякі моделі оснащуються колесами і рукоятками для полегшення транспортування.

  Корисні особливості конструкції ящиків і візків.

  Органайзер на кришці. Органайзер на кришці призначений для компактного і упорядкованого зберігання дрібних деталей, кріпильних елементів, болтів, гайок та інших дрібниць. Органайзери можуть бути стаціонарними і знімними, що дозволяє користуватися ними окремо від ящика. Деякі органайзери оснащені переставними стінками, які дають можливість регулювати розмір секцій під конкретне вміст.

  Відділення для насадок. Відділення для насадок зручно для розміщення насадок для викруток, біт і свердел. У такому відділенні передбачено місце для кожної насадки, що виключає їх перемішування навіть під час тряски при транспортуванні.

  Знімний лоток. Знімний лоток з ручкою дає можливість відібрати найбільш затребувані інструменти і носити їх за собою в процесі роботи.

  Отвір для замка. Більшість ящиків і візків оснащуються вушком для навісного замка з метою забезпечити захист вмісту від крадіжки.

  Рівневе розташування полиць. Ящики з рівневим розташуванням полиць забезпечують хороший огляд вмісту і швидкий доступ до інструментів. Такі ящики особливо актуальні серед рибалок, так як конструкція дозволяє зручно розмістити всі снасті.

  Рельєфна кришка. Рельєфна кришка не оснащується органайзерами, вона призначена для зручності зберігання і транспортування, при якій ящики, складені один на одного, не будуть ковзати.

  V-подібний паз в кришці. V-подібний паз в кришці допомагає зручно розташувати заготовку для пиляння. У такому положенні заготовка стабільно закріплена і не зміщується в процесі роботи.

  Колеса. Колесами оснащуються інструментальні візки або ящики, які призначені для великого обсягу ручного і електричного інструменту. Колеса значно полегшують транспортування навантаженого ящика. Деякі моделі з колесами мають можливість горизонтального і вертикального транспортування.

  Рекомендації по вибору.

  • Приділіть особливу увагу кожній складовій системи зберігання. Огляньте місця зварювання стінок і днища, перевірте їх жорсткість, а також наявність або відсутність деформації при завантаженні.

  • Кришка ящика повинна щільно прилягати до корпусу, не залишаючи щілин і люфтів в закритому стані.

  • Зверніть увагу на матеріал осей замків. Пластикові осі призначені для транспортування невеликої ваги. Якщо ви плануєте завантажувати ящик важкими інструментами, краще звернути увагу на петлі з металевими осями.

  • Якщо ящик оснащений органайзерами зверніть увагу на розмір осередків і можливість регулювати їх розмір шляхом перестановки стінок. Також варто уточнити можливість зняття органайзерів.

  • Якщо ящик оснащений колесами зверніть увагу на якість підшипників і плавність ходу.

  • Розмір ящиків в основному коливається від 10 "до 27". Перед вибором ящика оцініть кількість інструментів і перспективу збільшення комплектації.

  • Визначтеся з матеріалом ящика, це може бути пластик, метал і металопластик. Для важкого комплекту інструменту підійде металевий ящик, він має високу міцність, жорсткі стінки, стійкість до ударів і падінь. Пластиковий ящик підійде для набору невеликої або середньої ваги. Головною перевагою пластикових ящиків є їх легкість і доступна ціна. Металопластиковий ящик трохи дорожчий, але він поєднує в собі легкість пластикового і міцність металевого ящика.

  • Вибір матеріалу замків, метал або пластик, мак само, як вибір матеріалу корпусу, залежить від планованої інтенсивності експлуатації ящика і ваги інструментів. Найчастіше виробники вказують запас міцності металевих замків, слід звернути на це увагу.

  Завершена