0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Основні типи замків туристичних ножів

  11.12.2017

  Туристичні ножі - невід'ємна частина екіпіровки будь-якого, хто вирушає на риболовлю, полювання або просто любить кемпінговий відпочинок. Існують різні варіації конструкцій ножів для туризму: складні, нескладні та багатофункціональні. Ножі, які мають складну конструкцію містять в собі замок, який забезпечує надійне і просте відкриття/закриття інструменту. Залежно від обраного виробником типу замка, для конкретної моделі, вона отримує особливі функціональні властивості. В даній статті піде мова про найбільш поширених типах замків, які використовуються для виготовлення туристичних ножів.

  Самим використовуваним типом є Liner lock. Він відрізняється простотою при виготовленні та підходить для всіх стандартних завдань. Основою для механізму слугує плоска пружина, що впирається в хвостовик клинка, коли інструмент знаходиться у відкритому стані. При виборі ножа з таким типом замка варто звертати увагу на відстань між пружиною і хвостовиком. Обов'язково дана відстань повинна перевищувати товщину самої пружини. У зворотному випадку ніж може закриватися від легкого натискання.

  Користується популярністю також тип замка Axis lock. Ніж фіксується за допомогою штифта веретеноподібної форми. Він входить в аналогічні пази на хвостовику ножа, завдяки чому фіксація відбувається як в закритому, так і у відкритому положенні. Це не дозволяє випадково закритися лезу ножа. Єдиним недоліком такого типу замка є те, що якщо на механізм потрапить бруд, то вона здатна вивести конструкцію з ладу.

  Тип замку Frame lock відноситься до різновидів замків liner lock. Відмінність полягає в тому, що замикаючою пластиною служить частина руків'я ножа. Вона виготовляється з металу і тим самим надає міцність всієї конструкції. Даний замок перешкоджає деформації пружини. При роботі з ножем такого типу Ви автоматично рукою утримуєте пластину-фіксатор.

  Замок типу Back lock здійснює фіксацію хвостовика клинка з боку обуха за допомогою важеля-коромисла з пружиною. Даний тип є більш складним у виготовленні за рахунок того, що частина коромисла, що входить в зачеплення, і проріз на хвостовику повинні мати відповідні розміри та бути точно сумісні один з одним. У зворотному випадку клинок буде хитатися або фіксація буде здійснюватися не досить надійно.

  Замок Arc lock за принципом роботи нагадує Axis lock, але має відмінності в конструкції. Даний тип замка додатково закріплює штифт на коромислі всередині руків'я ножа.

  Тип замку Button lock знайшов своє застосування на автоматичних ножах. При натисканні на підпружинену кнопку-штифт тонша частина переміщається в площину клинка, тим самим звільняючи його. Позитивною якістю є те, що даний замок утримує клинок в закритому і відкритому положенні. Найчастіше такі замки мають підвищену міцність, але не мають стійкості до бруду.

  До замків ригельного типу відноситься Safe lock. Він підкуповує своєю технологічною простотою і при цьому потужної конструкцією. Хвостовик клинка закривається за допомогою ригеля, який здійснює переміщення паралельно обуха. Стрижень притискає спіральна пружина підвищеної жорсткості. Для того, щоб здійснити відкриття ножа необхідно потягнути за темляк. Замок такого типу особливо стійкий до зламання.

  Конструкція замка типу Ratchet lock має закруглений хвостовик клинка, який має вигляд гребінки з прямими або ж трохи зігнутими зубцями. Замикання ножа здійснюється за допомогою пластини-накладки з прорізом на один зубець. Під час відкривання пластина піднімається, завдяки чому через неї проходять зубці шестерні. Для того, щоб здійснити закриття необхідно підняти пластину-фіксатор.

  Тип замку Slip-joint є найпростішим і знаходить своє застосування в основному в бюджетних моделях туристичних ножів. При крайніх положеннях клинок фіксується зверху за округлений хвостовик за допомогою плоскої пружини. Замок не гарантує жорстку фіксацію клинка, але при цьому не дозволяє йому мимовільно скластися.

  Завершена