0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Види ізоляції кабелів і проводів: переваги і їх недоліки

  14.12.2017

  Вся проводка і кабелі виробляються з багатьох різноманітних модифікацій, а характеристики і вимога до них мають постійний безперервний ріст.

  Високоякісний ізолятор вважається той який має гарну еластичність і звичайно ж високою електричною міцністю. Такі можливості для кабеля потрібні щоб виключити ризик при його пошкодженнях, в якому безпосередньо є певна напруга.

  На даний момент в якості ізоляції виступають такі матеріали:

  • полівінілхлорид (ПВХ);

  • зшитий поліетилен (СПЕ);

  • гума;

  • фторопласт;

  • просочений папір.

  Кожен з цих ізоляторів має ті чи іншиі якості і недоліками. Але варто врахувати що всі перераховані ізолятори мають діелектричні характеристиками.

  Тепер розглянемо докладніше ці основні ізолятори.

  На сьогоднішній день найпопулярнішим вважається кабель з полівінілхлоридної (ПВХ) ізоляцією. Цей ізоляційний матеріал спрощує своє виготовлення завдяки різним видам пластмас.

  Такі види ізоляції мають багато переваг:

  • Діапазон робочої температури. Зберігає свою еластичність навіть при сильних низькотемпературних умовах.

  • Висока еластичність. Дозволяє зробити монтажу кабелю в будь-якому напрямку.

  • Хороша стійкість від вологи, кислот, механічних впливів.

  • Відмінні діелектричні властивості.

  А до недоліків ізоляції можна віднести сильну чутливість до високих температур і при цьому втрату первинних параметрів кабелю. Дія ультрафіолетових променів сильно прискорюють процес старіння.

  Існує дуже багато кабелів з гумовою ізоляцією. В основу виготовлення входить як синтетичний так і природний матеріал походження. Одним з головних переваг є висока гнучкість. Це дозволяє застосовувати проводку в тих випадках коли необхідно використовувати максимально гнучкий провідник.

  Недолік кабелю є в тому що він з часом втрачає свою еластичність і захисні властивості, при цьому піддається під вплив хімічних реакцій. Також низька внутрішня температуру провідника, в основному це близько 65 градусів.

  Ось ізоляція з поліетилену має високу або низьку щільність але при цьому відрізняється своєю відмінною стійкістю від впливу хімічної або ж безпосередньо інший агресивним середовищем. Варто врахувати що вулканізований поліетилен не боїться перепадів температур і застосовується при різних температурних діапазонах. А ось звичайна поліетиленова ізоляція при нагріванні стає нестабільна. Ось в таких випадках не рекомендується застосовувати дану проводку в умовах підвищеної температури.


  Фторопластова ізоляція вважається однією з найміцніших і надійних ізоляторів. Але застосування і монтаж такої проводки вимагає особливих зусиль оскільки такий вид ізоляції має низьку гнучкість і еластичність. Виготовляється шляхом намотування стрічок на жили кабелю або проводки, а потім запікається під впливом високої температури. Такий ізолятор має високу стійкість абсолютно до будь-яких впливів зовнішнього середовища. А що б його пошкодити механічно, треба докласти максимум зусиль.

  Паперова ізоляція застосовується дуже рідко оскільки на даний момент існує багато інших різноманітних сучасних матеріалів. Такий папір виготовляється з сульфатної целюлози і в основному застосовується у виробництві силових кабелів. Також до складу такого ізолятора включається віск, масло і каніфоль. Після обробки паперовий ізолятор набуває невластиві характеристики. Самим головним мінусів даної ізоляції є не стійкість до будь-яких зовнішніх впливу.

  Завершена